Zioła uspokajające

Ziołowe suplementy diety mogą bardzo skutecznie pomóc nam złagodzić nerwowe pobudzenie i niepokój. Koniecznie poznaj ich moc zanim sięgniesz po chemię

 


Niepokój i związane z nim pobudzenie nerwowe to przytłaczające uczucie, odbierające energię i chęć do życia. Uczucia te, chociaż często nieuświadomione, mogą mieć poważne konsekwencje. Niepokój nie tylko ma wpływ na twój umysł, ale i zdrowie fizyczne. Kiedy jesteś w stanie niepokoju i odczuwasz związane z tym pobudzenie nie jesteś w stanie wypoczywać, często pojawia się bezsenność, co w efekcie prowadzi do depresji czy stanów lękowych. Na szczęście jest kilka naturalnych leków, które mogą pomóc zredukować i ewentualnie wyeliminować niepokój z naszego życia.

 

Waleriana

Waleriana jest jednym z ziół, które ma udowodniony medycznie pozytywny wpływ na redukcję stresu i poziomu niepokoju. Może być zażywany 2 do 3 razy dziennie. Jest zwykle używany do zwalczania bezsenności i innych problemów związanych ze snem, ale może być także stosowany jako lek na stres.

Dziurawiec zwyczajny, to zielę używane w leczeniu depresji teraz zyskuje sobie popularność jako lek na stress I niepokój. Powoduje zwiększenie poziomu serotoniny a zetem zmniejsza poziom pobudzenia.

Męczennica

Dobrym remedium jest także Męczennica (Passiflora). Zmniejsza pobudzenie i chroni przed zmęczeniem. Jeśli chcesz dobrać odpowiednie dawkowanie dla siebie powinieneś skonsultować się z lekarzem. Nie używaj suplementów zawierających męczennicę w wysokich dawkach ponieważ mogą spowodować poczucie osamotnienia i braku własnej wartości.

Skullcap

Roślina o nazwie Scutellaria lateriflora znana potocznie jako Skullcap, występująca w Ameryce jest składnikiem suplementów diety dostępnych także w Polsce. Była stosowana przez Indian północnoamerykańskich jako środek diuretyczny, tonizujący oraz uspokajający. Pomaga w leczeniu dolegliwości na tle nerwowym oraz w okresach stresu. Jest również skuteczna w leczeniu bezsenności oraz bólów mięśni związanych z napięciami. Podobnie jak męczennica, tak I skullcap działa różnie na różne osoby zatem należy ściśle kontrolować zażywane dawki i skonsultować się z lekarzem.

Należy zauważyć, że leki ziołowe I suplementy nie dają natychmiastowych rezultatów. Zatem należy być cierpliwym przy ich stosowaniu. Należy także zwracać baczną uwagę na dawkowanie i poradzić się specjalisty aby uniknąć efektów ubocznych lub przedawkowania.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *