Uzależnienie od alkoholu

Terapie naturalne w leczeniu uzależnień
Kiedy po raz pierwszy spróbujesz rzucić coś uzależniającego (alkohol, papierosy, kofeina, narkotyki itp.), zawsze na początku będzie okres, w którym organizm przechodzi fazę odstawienia. Organizm przyzwyczaił się już do pewnej substancji, która teraz została zabrana i odczuwamy jej brak.


Jeśli pijemy regularnie, organizm przyzwyczaja się do tego, że w pewnych godzinach otrzymuje alkohol. I gdy zbliża się odpowiedni czas, mózg przygotowuje się na przyjęcie procentów poprzez uruchomienie odpowiednich mechanizmów. Impulsy wysyłane z mózgu powodują określone reakcje chemiczne, które odbieramy jako konkretne odczucia i myśli. Ponieważ jest to odruch warunkowy, którego nasz organizm się nauczył poprzez regularny trening nie możemy się go pozbyć z dnia na dzień.
Okres „głodu” może być dość nieprzyjemny i trudny do przejścia. Na szczęście istnieją pewne naturalne środki zaradcze i sposoby, które nie tylko łagodzą negatywne odczucia, ale także ograniczają chęć spożywania alkoholu.
Pierwsza z proponowanych tutaj metod jest skuteczna w 9 na 10 przypadkach. Jeśli spróbujesz i będziesz ją stosować każdego dnia, wyeliminujesz pragnienie powrotu do alkoholu, wiele osób potwierdza, że to naprawdę działa!Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na wyeliminowanie alkoholu. W celu uzyskania maksymalnego efektu można stosować je jednocześnie.

Sposób # 1 Ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy: To twój pierwszy sprzymierzeniec w walce z uzależnieniem. Kiedy pijesz alkohol, organizm zamienia go w cukier. Oczywiście, kiedy przestajesz pić, nie dostarczasz organizmowi takiej ilości cukru do której przywykł (pamiętaj, że cukier także uzależnia), więc poziom cukru we krwi gwałtownie spada. A niski poziom cukru we krwi jest główną przyczyną głodu alkoholowego i objawów odstawienia takich jak podenerwowanie, niepokój.
Aby wyeliminować pragnienie alkoholu, należy utrzymywać stały poziom cukru we krwi. To właśnie robi ocet jabłkowy. Normalizuje poziom cukru we krwi niemal natychmiast i efekt ten utrzymuje się przez 3-5 godzin. Z tego powodu ocet jabłkowy jest powszechnym i bardzo skutecznym sposobem leczenia cukrzycy.
Ocet jabłkowy daje również efekt podrażnienia gardła, gdy go pijesz. Wielu alkoholików twierdzi, że tęskni za tym uczuciem, zatem ocet pomaga również złagodzić ten problem. Ponadto, ocet jabłkowy zabija grzyby i drożdże, które są dolegliwością powodowaną przez nadużycie alkoholu. Nasz system odpornościowy jest osłabiony przez alkohol, stwarza sprzyjające środowisko do rozrostu grzybów i drożdży. Ocet jabłkowy ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej i pomaga przy okazji na wiele innych dolegliwości.
Przede wszystkim należy się upewnić, że kupujemy właściwy rodzaj octu jabłkowego – organiczny, surowy, bez żadnych dodatków. Można też w łatwy sposób zrobić ocet jabłkowy w domu, jednakże jest to proces długotrwały, gdyż fermentacja trwa od 2 do 5 tygodni.
Zastosowanie:
Zmieszaj łyżkę octu jabłkowego w szklance wody lub ulubionego soku i wypij. Zrób to 3 razy każdego dnia, szczególnie rano przed śniadaniem i wieczorem przed zaśnięciem lub w momencie kiedy najbardziej odczuwasz głód alkoholowy lub jakiekolwiek objawy odstawienia.Sposób 2 Kudzu
Kudzu było historycznie używane w Chinach w celu regulacji / ograniczenia spożycia alkoholu i wynikających z niego skutków ubocznych. Pozytywne działanie tej rośliny zostało udowodnione w badaniach nad zmniejszeniem głodu alkoholowego. Badania z 2013 r. Opublikowane w czasopiśmie Psychopharmacology wykazały, że ekstrakt kudzu pomógł uczestnikom eksperymentu zmniejszyć objawy odstawienia i ograniczył spożycie alkoholu.
Suplement kudzu można kupić w większości aptek i sklepów ze zdrową żywnością lub zielarskich, jest dostępny także w internecie np. na allegro. Dzienna dawka powinna być w przedziale od 2500-3000 mg w podzielonych dawkach. Kurację należy stosować przez dwa do trzech miesięcy.

Sposób 3 Niacyna
Niacyna: ten niezbędny składnik odżywczy jest również znany jako witamina B3, kwas nikotynowy i witamina PP. Występuje również w postaci amidu, tworząc nikotynamid i heksanikotynian inozytolu. Dr Abram Hoffer i inni, w tym współzałożyciel Anonimowych Alkoholików (Bill), Bill Wilson, zaczęli eksperymentować z wysokimi dawkami witaminy B3 w leczeniu wysokiego cholesterolu, schizofrenii i alkoholizmu już w latach 50. ubiegłego wieku z niesamowitym sukcesem.
Dr Hoffer leczył u swoich pacjentów alkoholików objawy drżenia związane z zespołem abstynencyjnym poprzez podanie im doustnie jednego grama kwasu nikotynowego, co w szybkim tempie dawało pozytywny efekt. Żywym przykładem działania leczniczego witaminy B był sam założyciel AA. Bill mimo, iż od wielu lat nie tykał alkoholu, nie czuł się dobrze. Dręczył go niepokój, napięcie i zmęczenie. Jego objawy zniknęły po kuracji niacyną przyjmowaną w dawce 3 gramów dziennie przez dwa tygodnie. Dzięki niemu witamina ta została spopularyzowany jako środek leczniczy wspomagający leczenie nałogu.
Zasada działania niacyny polega na tym, iż wspomaga ona produkcję neuroprzekaźników w mózgu, które to sprawiają, że czujesz się dobrze psychicznie i nie masz potrzeby sięgania po alkohol. Dodatkowo to uczucie dobrostanu sprawia, że jeśli nawet sięgniesz po drinka, nie odczujesz tak znaczącej ulgi. Zatem w ten sposób dzięki witaminie B3 spada motywacja do wypicia alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *