Sposoby na rozszerzone pory skóry

Rozszerzone pory to problem osób z cerą tłustą lub mieszaną, skłonną do przetłuszczania i błyszczenia. Można sprawić, że pory będą mniejsze i mniej widoczne stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne w domu lub w gabinecie kosmetycznym. O cerę tego typu trzeba dbać w sposób szczególny, gdyż w rozszerzonych porach często gromadzą się zanieczyszczenia, które nie tylko wyglądają nieestetycznie alb mogą być przyczyną zablokowania ujścia sebum i powstawania zaskórników i grudek, popularnie nazywanych pryszczami .


Do mycia twarzy używaj antybakteryjnego żelu. Na dzień stosuj lekkie emulsje z retinolem i witaminą C, a wieczorem kremy z kwasem glikolowym lub salicylowym. Raz w tygodniu rób peeling enzymatyczny. Przydatne będą specjalne żele zmniejszające pory, które obkurczają ujścia gruczołów lekko matują, oraz maseczki z glinki.
Najsilniej działa glinka zielona, jednakże jeśli mamy cerę wrażliwą, lepiej stosować glinkę białą lub czerwoną. Domową pielęgnację można uzupełnić zabiegami w gabinecie kosmetycznym, korzystnie działa np. mikrodermabrazja (jeśli nie mamy słoności do pękania popękanych naczynek krwionośnych) lub peeling kwasowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *