Sposoby na przeziębienie

Boli Cię gardło, masz katar i kaszel, czujesz osłabienie? To na pewno przeziębienie. Spróbuj poradzić sobie domowymi sposobami.

Pierwsze objawy przeziębienia pojawiają się po dobie lub dwóch od chwili złapania wirusa. Gdy choroba jest w początkowym stadium możesz spróbować ją zatrzymać.

przeziębiony mężczyzna

Zioła na ból gardła

Przekrwienie śluzówki zmniejszą płukanki. Przyrządź napar z szałwii, nagietka lub rumianku. Zioła parz pod przykryciem 20 minut, odcedź i płucz gardło kilka razy dziennie. Napar możesz też przygotować z gotowych ziołowych herbatek.

Cebula – na kaszel suchy

Najlepszy będzie syrop z cebuli. Dwie cebule drobno pokrój. Zasyp cukrem i odstaw na kilkanaście godzin. Zlej powstały syrop. Pij po 1 łyżce kilka razy na dzień, ale nie po godz 18, gdyż skłądniki zawarte w cebuli utrudniają zasypianie.

Czosnek na kaszel mokry

Nie ma lepszego lekarstwa niż syrop z czosnku. Zmiażdż kilka ząbków, zmieszaj z sokiem z dwóch cytryn i zalej odrobihną przegotowanej wody. Syrop przelej do ciemnego naczynia i odstaw na kilka dni. Odcedź i pij 3 razy dziennie po jednej łyżeczce.

Inhalacje na katar

Ulgę przyniosą inhalacje. Do miski wsyp garść rumianku, zalej gorącą wodą. Na głowę narzuć ręcznik, nachyl się nad miską i kilka minut wdychaj parę (nosem i ustami).

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *