8 sposobów na tłuste włosy jak ukryć

Nie zawsze mamy czas i możliwość aby codziennie myć włosy. Oto kilka sprawdzonych trików na przetłuszczające się włosy, pomogą poprawić wygląd włosów w krótkim czasie.

Najskuteczniejszym sposobem na tłuste włosy jest po prostu ich codzienne mycie. Najlepiej byłoby zatem wygospodarować w swoim grafiku czas na poranne lub wieczorne mycie włosów. Ale nie zawsze mamy taką możliwość. Zdarza się, że nagle musimy gdzieś wyjść i zależy nam na wyglądzie a nie ma już czasu aby umyć i wysuszyć włosy. Jesteśmy na wyjeździe i niespodziewanie okazuje się, że nie ma ciepłej wody czy suszarki.

Jest jednak kilka trików, które pozwolą aby włosy mniej się przetłuszczały i lepiej wyglądały nawet jeśli się przetłuszczą.

Puszyste = mniej przetłuszczone

Używaj suszarki z dyfuzorem (nakładką rozpraszającą), sprawi ona, że włosy będą bardziej puszyste, nie będą przylegały do głowy i co za tym idzie dłużej pozostaną świeże.

Po umyciu zakręć włosy na wałki. Włosy lekko podkręcone nie będą przylegały do skóry głowy i tym samym będą się mniej przetłuszczać. Jeśli nie jesteś wielbicielką loków to użyj wałków o dużej średnicy (np. 5cm) wtedy włosy będą jedynie odrobię podwinięte.

Lakier lub pianka

Zastosuj lakier do włosów lub piankę – produkty te mają zwykle właściwości wysuszające włosy. Pianka lub lakier sprawiają tłuszcz tak łatwo się nie rozprowadza po całej długości włosów a pozostaje przy głowie.


Karbowanie

Zamiast stosowania wałków można zapleść włosy na noc w warkoczyki, jednakże niezbyt cienkie (podzielić włosy na 5 lub 6, może więcej jeśli są naprawdę grube). Wtedy uzyskamy lekko pofalowane i puszyste włosy.

W lecie można zafundować sobie fryzurę z cieniutkich warkoczyków. Ale o tej porze roku zaleca się częste mycie włosów, ze względu na to, iż wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii.

Gładka fryzura

Kolejny sposób aby przetłuszczone włosy wyglądały lepiej to związanie ich w koński ogon, przy czym fryzura powinna być maksymalnie gładka – żadnych odstających kosmyków (można ją w tym celu utrwalić lakierem).

Stylowa opaska

Woman in wood for your design photo

Jednakże nie każda z nas wygląda dobrze w końskim ogonie, ze względu na kształt twarzy, głowy lub uszu. Inna propozycja to założenie szerokiej opaski zasłaniającej część czoła gdzie zaczynają się włosy. Z reguły w tym miejscu przetłuszczone włosy są najbardziej widoczne.


„Gnieciuch”

Niezły, szybki efekt poprawy wyglądu przetłuszczonych włosów daje fryzura „na gnieciucha”. Polega ona na tym aby odrobinę zwilżyć włosy wodą (nie moczyć), pochylić głowę tak aby wszystkie włosy wisiały do dołu i wgnieść w nie piankę do stylizacji włosów. Włosy należy podsuszyć suszarką, a podczas suszenia cały czas trzymać głowę pochyloną w dół, tak aby włosy swobodnie zwisały. Można także spryskać lakierem. Po takim zabiegu włosy stają się puszyste i lekko kręcone (na styl mokrej Włoszki).

Suchy szampon

Gdy nasze włosy są przetłuszczone a musimy szybko doprowadzić je do porządku nie mając czasu na mycie i suszenie można spróbować, tak jak w przypadku „gnieciucha” pochylić głowę, tak aby wszystkie włosy spadły na twarz i zaaplikować na całą ich długość nie niewielką ilość talku (kiedyś dostępny był w sprzedaży tzw. suchy szampon). To dobry sposób zwłaszcza dla jasnych włosów. Należy jednak uważać aby nie nałożyć zbyt dużej ilości talku, ponieważ to może sprawić, że włosy będą wyglądały na siwe lub zakurzone.

Trwała ondulacja

Trwała ondulacja, nawet wykonana najdelikatniejszym płynem wysusza włosy i skórę głowy. Po trwałej włosy przez dłuższy czas bądą suche. W niektórych przypadkach trwała może sprawić, że wystarczy myć włosy raz na tydzień. Jeśli nie podobają Ci się kręcone włosy to spróbuj trwałej ondulacji na grubych wałkach, sprawi ona jedynie, że włosy będą się delikatnie podwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *