Jak dbać o rzęsy

oko z pięknymi rzęsami domowe odżywkiGęste i długie rzęsy dodają głębi spojrzeniu. Jeśli są słabe, pomoże odpowiednia pielęgnacja. Do demakijażu oczu używaj dobrej jakości płynów. Rób to delikatnie, gdyż silne pocieranie osłabia rzęsy.

Sztuka demakijażu

Zwilż wacik płynem micelarnym, bądź mleczkiem do demakijażu odpowiednim do swojej cery a następnie zamknij oko, NIE POCIERAJ! Przyłóż wacik do rzęs i przytrzymaj przez jakieś 10-20 sekund. Zobaczysz, że tusz sam się rozpuści i odejdzie bez konieczności pocierania. Unikniesz w ten sposób nie tylko uszkodzenia rzęs ale także podrażnień skóry wokół oczu.

Stosuj odżywki

Stosuj bezbarwne odżywki. Zawie­rają keratynę, prowitaminę B5, wyciągi roślinne i ceramidy, które wzmacniają rzęsy. Możesz babcinym sposobem przeprowadzić kurację olejkiem rycynowym. Na początku smaruj nim rzęsy codzien­nie. Nakładaj go po wieczornym demakijażu patyczkiem higienicz­nym lub palcem. Kuracja powinna trwać przynajmniej miesiąc. Uwa­żaj, aby olejek nie dostał się do oczu, gdyż może je podrażnić. Przy słabych rzęsach zrezygnuj z mascary wodoodpornej. Zmywanie takiego tuszu wymaga mocniejszego pocierania, a to jeszcze bardziej osłabi twoje rzęsy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *