Feromony z olejków naturalnych

Jak działają feromony?

Feromony to związki chemiczne, które wydzielają organizmy zwierząt i ludzi jako reakcja na określone bodźce (sytuacje). Inne organizmy podświadomie odczytują feromony jako sygnały i reagują na nie (również podświadomie). Łączenie różnych związków chemicznych, które oddziałują na określone obszary mózgu zajmuje naukowców od kilkudziesięciu lat. 

Opracowano metody ekstrahowania naturalnych substancji z ciała człowieka w laboratorium, ale są one drogie i proces ten długo trwa. Możesz jednakże skomponować perfumy, lub wodę kolońską, która działa na twoje ciało i pobudza je do wytwarzania feromonów. Można także, dodać do nich syntetyczne feromony oferowane w wielu sklepach w Internecie.


Wybierz olejki aromaterapeutyczne, których zapach podoba ci się, lub te które mają udowodnione działanie poprawiające nastrój, wzmagające potencję lub wywołujące określone emocje. Na przykład uczucie szczęścia może być stymulowane olejkiem cynamonowym imbirowym, pomarańczowym, jaśminowym i różanym. Pewność siebie  może być wspomagana  przez imbir, grejpfrut, cyprys i pinię. Seksualność może być wywołana przez ylang-ylang,  drzewo sandałowe, jaśmin i różę. Jeśli próbujesz stworzyć własne zapachy, powinieneś wybrać dwa lub trzy olejki esencjonalne aby stworzyć złożone perfumy lub wodę kolońską.

Sztuka tworzenia zapachów działających na umysł

Perfumy wywołujące określony nastrój tworzy się według koncepcji warstwowej. Wybierz bazową nutę zapachu, środkową i nutę głowy.

Bazowa nuta jest tą najbardziej wyczuwalną w zapachu, zatem wybierz głęboki, subtelny zapach z tonem dębu, cynamonu, wanilii lub czekolady albo innych przypraw.

Środkowa nuta powinna być mocnym zapachem najlepiej kwiatowym lub ziołowym. Nuta głowy jest najlżejszym zapachem, cytrusowym lub miętowym. Kiedy te zapachy są prawidłowo skomponowane tworzą paletę sensorów nastrojów, które działają jak feromony.

Zmieszaj trzy różne nuty zapachowe razem w sklepie z olejkami najlepiej z pomocą sprzedawcy, który zna ich działanie. W zależności od tego jakie olejki wybierzesz, mogą one być mieszane w różny sposób. Jeśli trzeba, możesz również zamówić buteleczkę syntetycznych feromonów ze sklepu on-line. Mogą one być dość drogie, ale mogą okazać się zbędne jeśli wybierzesz prawidłowo olejki, które potrafią je naśladować.

Stwórz swoje własne niepowtarzalne feromony

Użyj szklanej buteleczki aby zmieszać wybrane zapachy. Teraz kiedy jesteś gotowy do stworzenia perfum lub wody kolońskiej. Zmieszaj trzy krople każdego z wybranych trzech olejków z ¼ filiżanki czystego alkoholu. Jeśli używasz feromonów, dodaj tylko dwie krople. Zamknij buteleczkę i wstrząśnij ją aby substancje się zmieszały.


Pozostaw buteleczkę zamkniętą przez co najmniej 3 dni a potem dodaj 4 krople wody. Wstrząśnij i zobacz czy jest to zapach, którego oczekiwałeś. Jeśli nie, zamknij buteleczkę ponownie i zaczekaj następny tydzień. Dodaj więcej wody jeśli trzeba.

Działanie naturalnych olejków

Energia jest pobudzana przez limonkę, bergamot, trawę cytrynową, pinię i lawendę. Uczucie relaksu jest wywoływane przez bazylię, szałwię muszkatołową, lawendę, benzoinę, Wetiwerię pachnącą, rumianek i miętę

Euforię wywołuje drzewo cedrowe, paczuli, geranium, róża, bergamot, szałwia muszkatołowa, jaśmin i neroli.

Koncentrację pobudza tymianek, cytryna, cyprys, cynamon, bazylia i koper włoski.

Wydajność organizmu wspomogą, kadzidło, grejpfrut, lawenda, jaśmin i cytryna.

Uczuciowość i pożądanie jest wywoływane przez ylang-ylang, jaśmin, neroli, różę , drzewo sandałowe, imbir i paczuli.

Uczucie stymulacji jest wywoływane przez cytrusy takie jak cytryna, limonka, grejpfrut, pomarańcza.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *