Język Wapera – co robić gdy liquid traci smak?

Coraz więcej osób przerzuca się z tradycyjnych papierosów na te elektroniczne mając na względzie, iż są one mniej szkodliwe dla zdrowia i mniej uciążliwe dla otoczenia. Co do szkodliwości trudno się wypowiadać na tym etapie, gdyż elektroniczne papierosy są jeszcze zjawiskiem stosunkowo nowym. Niewątpliwie jednak zapach tzw. analogów stawia je daleko w tyle za elektronicznymi odpowiednikami.


Większość osób, które używają e-papierosów prędzej czy później dotyka dość frustrująca dolegliwość zwana „językiem wapera” (ang. vapers tongue). Objawy są takie, iż liquid jakby traci smak. Przestajemy czuć smak liquidów, wszystkie zdają się takie same lub nawet niezbyt przyjemne, przypominające mydło. Ten stan kompletnie odbiera radość z wapowania.
Pierwsza rzecz jaką należy zrobić w takim przypadku to sprawdzić czy grzałka e-papierosa nie jest przepalona. Przepalona grzałka nie zawsze musi dawać zapach spalenizny, w grzałkach zawierających bawełnę po prostu zostają same druciki.
Jeśli mamy nową grzałkę i dalej nie czujemy smaku to znaczy, że wina leży po „naszej stronie”.


Tutaj chcę opisać metodę, która w moim przypadku okazała się skuteczna. W zasadzie to połączenie dwóch metod, które znalazłam po długich godzinach googlowania. A porad znalazłam wiele (może dla niektórych skuteczne – dla mnie nie) jak np. szorowanie języka, płukanie ust płynem Listerine.
Metodę skuteczną dla mnie znalazłam na youtube w języku angielskim (oto link – jak wyleczyć język wapera).

Należy przygotować miksturę:

  • z butelki 0,5l wody mineralnej odlać lub wypić połowę
  • dodać jedną łyżkę organicznego octu jabłkowego
  • dopełnić ulubionym sokiem (ja zastosowałam jabłkowy) tak jak zalecano w filmiku.

Mieszankę tę należy popijać w ciągu dnia.
Dodatkowo zastosowałam często zalecaną terapię diametralnej zmiany smaku liquidu. Zwykle używałam liquid cafe latte, lub inny deserowy o słodkim smaku, więc dla odmiany zastosowałam mocną miętę i aromat tytoniowy. Dobrze jest też zmieniać smak w ciągu dnia, można też czasami wdychać zapach zmielonej kawy.

Pomogło!
W ciągu półtora dnia pokonałam problem, który miałam od dłuższego czasu.
Jak widać w komentarzach do wcześniej podanego filmu na youtube, receptura pomogła wielu osobom, na pewno warto spróbować, tym bardziej, że ocet jabłkowy ma pozytywne działanie zdrowotne.
Jeśli, drodzy Czytelnicy znajdziecie inny sposób, który jest dla Was skuteczny, to koniecznie napiszcie w komentarzu, zamieszczajcie linki do skutecznych terapii gdyż w polskim Internecie jest dość mało informacji na ten temat.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *