Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Jeżeli natura nie obdarzyła cię gęstymi, długimi rzęsami, możesz sama wyrównać ten brak. Sztuczne rzęsy są bezpieczne w stosowaniu nawet dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Kępki czy paski?

Zanim kupisz sztuczne rzęsy zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć dzięki nim. Aby mocno podkreślić oczy lub optycznie wydobyć oczy głęboko osadzone, wybierz rzęsy na pasku. Natomiast gdy chcesz zagęścić rzęsy i powiększyć optycznie oczy, lepsze będą kępki przyklejane pomiędzy własne rzęsy.


Jak przyklejać rzęsy na pasku?

Najpierw należy dopasować długość paska do swojej linii rzęs, w tym celu przyłóż pasek do powieki zaznacz długość obetnij dokładnie tyle ile potrzebujesz. Aby efekt był naturalny, pasek nie może być zbyt długi.

Posmaruj krawędź paska klejem, odczekaj 10 sekund i przyłóż pasek do powieki przy nasadzie rzęs lekko go dociskając.

Uwaga: nie skracaj sztucznych rzęs, bo nie będą wyglądały efektownie, rzęsy są odpowiednio wyprofilowane a po podcięciu stracą kształt i nie będą się ładnie podwijać. Podczas zakupu rzęs zdecyduj się na określoną długość. Po przyklejeniu rzęsy należy dokładnie wytuszować, aby naturalne i sztuczne nie różniły się kolorem oraz połączyły się ładne w jedną całość.

Jak przyklejać rzęsy w kępkach?

Klejenie należy rozpocząć od krótszych rzęs i od zewnętrznego kącika oka (od strony nosa). Chwyć pęsetą pojedynczą kępkę, zamocz końcówkę w kleju i odczekaj kilka sekund. Naciągnij powiekę palcami i umieść kępkę pomiędzy naturalnymi rzęsami. Tuż nad krawędzią powieki. Rzęsy przyklejaj na przemian: raz na jednej, raz na drugiej powiece.

 

Najczęściej popełniane błędy to:

  • nakładanie kleju na skórę – nakładać go należy tylko na sztuczne rzęsy (zbyt duża ilość kleju nałożona na skórę może ją podrażnić, spłynąć do oka lub skleić naturalne rzęsy),
  • umieszczanie sztucznych rzęs zbyt wysoko – sztuczne rzęsy powinny idealnie opierać się na naturalnych, inaczej uzyskamy efekt podwójnych rzęs,
  • naklejanie kępek tej samej długości na całej krawędzi powieki – aby efekt był naturalny ich długość powinna być różna – krótsze przy wewnętrznym kąciku oka a dłuższe przy zewnętrznym,
  • odrywanie sztucznych rzęs –  (podobnie z resztą jak w przypadku sztucznych paznokci), sztucznych rzęs nie należy odrywać, gdyż łatwo przy tym uszkodzić naturalne rzęsy. Klej należy rozpuścić, tłustym kremem, wazeliną lub mleczkiem do demakijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *