Gęsia skórka

Gęsia skórka to małe krostki, które pojawiają się na łokciach, kolanachZauważyłaś drobne, czerwone krostki przypominające gęsią skórkę, które pojawiają się najczęściej na łokciach i kolanach, ale mogą wystąpić także na policzkach, dekolcie ramionach i plecach.

Krostki na skórze są objawem jej przesuszenia i nadmiernego rogowacenia. Objaw ten może się pojawić niezależnie od wieku, sprawia, że czujemy się dyskomfortowo a skóra w dotyku przypomina tarkę. Jak dbać o taką skórę? . Pozbądź się „gęsiej” skórki.

Nawilżanie od zewnątrz

Aby przywrócić skórze ładny wygląd, trzeba o nią zadbać od zewnątrz i od wewnątrz. Miejsca zaatakowane krostkami trzeba każdego dnia smarować kremami i balsamami z zawartością 3-proc. mocznika i innych składników NMF (naturalnego czynnika nawilżającego). Wzmacniają one naturalną barierę ochronną w naskórku.

Domowy peeling

Dwa razy w tygodniu wykonaj masaż gruboziarnistą solą, lekko zwilżoną wodą. Nacieraj skórę kolistymi ruchami, następnie spłucz resztki soli i wmasuj nawilżający krem lub oliwkę.

Nawilżanie od środka

Łykaj tabletki wspomagające nawilżanie skóry. Dobre rezultaty daje podawanie dwa razy dziennie kapsułki tranu.

Gdy domowa pielęgnacja nie daje efektów, wybierz się do dermatologa. Lekarz przepisze apteczne preparaty z mocznikiem w wyższych stężeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *