Domowe mikstury na przeziębienie

Babcine sposoby jak napój z malin, syrop z cebuli, czy czosnek z miodem znowu wracają do łask. Doceniamy ich skuteczność i naturalność. Dowiedz się jak je sporządzić.

czosne, cebula, maliny, mleko i miód to naturalne domowe sposoby na przeziębienie

Napój z malin

Maliny są źródłem witamin C,A, E, K, B1 i B2, PP oraz karotenu i związków mineralnych. Sok z tych owoców łagodzi kaszel, ma też właściwości rozgrzewające, zawiera bowiem kwas salicylowy (pocenie usprawnia system odpornościowy, który skuteczniej zwalcza wirusy i bakterie). Możesz sporządzić napar z suszonych malin(łyżkę suszu zalej szklanką wrzątku) lub popijać herbatkę malinową. TAkie napoje zastępują aspirynę, ale nie są szkodliwe dla śluzówek żołądka.

Syrop z cebuli

Cebula działa bakteriobójczo i wyksztuśnie. Aby przygotować napar, pokrój dużą cebule w plastry i zalej je dwiema szklankami wrzątku. Pozostaw pod przykryciem na 15 minut. Gdy lekko przestygnie, wypij napar małymi łykami i zjedz cebulę.
Możesz też przyrządzić syrop: plastry cebuli zasyp kilkoma łyżkami cukru. Po 15 minutach syrop jest gotowy. Pij po łyżeczce 3 razy dziennie.

 

Czosnek z miodem

Już przy pierwszych oznakach przeziębienia zjedz kanapkę z masłem czosnkowym i białym serem. Popij mlekiem osłodzonym miodem. W trakcie choroby jedz zgnieciony ząbek czosnku zmieszany z łyżeczką miodu. Tę miksturę możęsz rozpuścić w szklance letniej wody z sokiem cytrynowym. Uwaga! Czosnek nie jest wskazany u osób ze zbyt niskim ciśnieniem oraz chorujących na nerki.

Czosnek i cebula spożywane przed położeniem się spać mogą powodować bezsenność.


 

Ciekawe

  • Wybrane asany Hatha Jogi praktykowane wieczorem pomagają się zrelaksować i szybciej zasnąć więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *