Czakry – centra psychoenergetyczne

czakry-208x300

Medytacja z czakrami jest świetnym sposobem na relaks, bezsenność i wiele innych dolegliwości

W ciele każdego człowieka jest siedem głównych centrów energetycznych (tak zwanych czakr), a każdemu z nich odpowiada jeden z siedmiu kolorów tęczy. Praktycy akupunktury wyróżniają oprócz tego jeszcze dużą liczbę mniejszych czakr w całym ciele, jest ich ponad 300.Czym są czakry?

Czakra, (lub czakram) to miejsce w ciele, gdzie zbiega się wiele kanałów energetycznych.

Czakra to w dosłownym tłumaczeniu z Sanskrytu „koło”.

Można wyobrazić sobie czakry jako połączone ze sobą wiry energii lub mechanizm składający się z kół zębatych (jak w zegarku lub silniku). Każde koło musi poruszać się płynnie i z określoną prędkością, jego ruch musi być zsynchronizowany z pozostałymi, aby silnik, czy zegarek działał właściwie.

Zatem dobre zdrowie jak również samopoczucie może być osiągnięte poprzez zrównoważenie i zsynchronizowanie wszystkich centrów energetycznych (płynny przepływ energii pomiędzy nimi).

Rysunek przedstawia umiejscowienie czakr w ciele człowieka.

Terapia kolorem pomaga zrównoważyć czakry

Każdy kolor spektrum jest po prostu światłem o różnej długości fali, zatem każdy ma swoją określoną energię. Energia związaną z każdym z kolorów wchodzi w rezonans z energią każdej z siedmiu czakr w ciele człowieka.

Terapia kolorem (chromoterapia) może pomóc przywrócić równowagę ośrodków energetycznych poprzez naświetlanie właściwym kolorem odpowiedniego fragmentu ciała.

Poniżej znajduje się lista czakr oraz kolorów im odpowiadających. Fiolet ma najkrótszą długość fali a czerwień najdłuższą.

Czakry i odpowiadające im kolory

Kolor

Czarka

Fiolet

Korony

Indygo

Trzeciego oka

Niebieski

Gardła

Zielony

Serca

Żółty

Splotu słonecznego

Pomarańczowy

Genitalna

Czerwony

Podstawy

Terapia kolorem pomaga

Kolor jest odbierany przez oczy, skórę i czaszkę oraz nasze pole elektromagnetyczne, czyli aurę.

Energia koloru może mieć wpływ na nas na wszystkich poziomach – fizycznym, duchowym i emocjonalnym. Każda komórka w ciele potrzebuje energii światła – zatem energia koloru ma duży wpływ na całe ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *